Witamy na stronie GEPIDA BIKES Polska

                 

      Wszystko zaczęło się w 1993 roku, w Budapeszcie.  Założyciel marki Gepida wynajął  halę o powierzchni 400 metrów kwadratowych, w której montowano i przechowywano rowery . Części sprowadzano z Włoch, a następnie z Tajwanu. Firma prężnie się rozwijała i wkrótce zajęła dwudziestokrotnie większą powierzchnię.

 

W 1998 roku Gepida zadebiutowała na międzynarodowej wystawie w Kolonii. Atrakcyjna oferta wzbudziła ogromne zainteresowanie. W tym samym roku marka Gepida zyskała inwestora strategicznego firmę Olimpia KFZ, co zagwarantowało rozwój produkcji rowerów najwyższej jakości. Gepida jako jedna z pierwszych w Europie Wschodniej  otrzymała certyfikat jakości ISO 9002.

 

W 2004 roku Węgry wstąpiły do Unii Europejskiej.  Lata 2004 i 2005 były dla Gepidy okresem wytężonej pracy nad doskonaleniem oferowanych produktów , dzięki czemu obecnie  80 % produkcji trafia na export.  Rowery tej marki  pojawiły się na ulicach Europy ,między innymi w Niemczech, Holandii , Belgii, Chorwacji , Szwecji , Austrii, Luksemburgu , Serbii , Finlandii, Słowacji, Rumunii oraz Rosji. W 2008 roku rozpoczęto montaż wysokiej klasy rowerów elektrycznych. Do krajów, w których Gepida zaznaczyła  swoją obecność dołączyły Francja,  Szwajcaria i Wielka Brytania. Dziś marka ta jest znana w całej Europie.

Z przyjemnością prezentujemy Państwu bogatą ofertę marki Gepida  wierząc, że zadowoli ona każdego klienta.

 

Poniższy link przeniesie Państwa do aplikacji Gepidy na Androida i OS służącej za GPS i Twój osobisty komputer pokładowy:

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.mobilab.android.gepida&hl=pl

https://itunes.apple.com/us/app/gepida/id808787370?mt=8

 

Technologie

Inżynierowie z Gepida wykorzystali zdobytą wiedzę i doświadczenia do projektowania rowerów z dziedziny e-bike , tworząc  niezawodne rowery na lata. Rowery Pedelec posiadają własny charakter i ekskluzywny wygląd. Nasze rowery elektryczne posiadają dwa rodzaje systemów napędu, silnik w przedniej piaście oraz silnik centralny. W przypadku rowerów z silnikiem w przedniej piaście zastosowano system GPDS ( Gepida Pedelec Drive System ) natomiast w rozwiązaniu z silnikiem centralnym zastosowano  najwyższej jakości zestawy Bosch.

 

Firma Gepida udziela na wszystkie swoje ramy dożywotniej gwarancji . Warunkiem gwarancji jest rejestracja roweru po zakupie na stronie producenta.

 

 

Dla kogo szczególnie polecamy nasze rowery elektryczne ?

 

• Dla ludzi dbających o środowisko.

• Dla tych, którzy chcą dojeżdżać do pracy na rowerze.

• Dla osób w podeszłym wieku , które chcą pozostać w formie i jeździć na rowerze .

• Dla listonoszy i kurierów do szybkiego przemieszczania się po mieście.

• Dla matki z dzieckiem na dłuższe wycieczki .

• Dla gości hotelowych , którzy chcą pozwiedzać okolice obiektów.

• Dla wypożyczalni rowerowych .

 

 

 

System wspomagania elektrycznego GPDS  (Gepida Pedelec Drive System)

W oparciu o doświadczenia i rozwiązania specjalistów z dziedziny rowerów z napędem elektrycznym , Gepida opracowała własny nowatorski system wspomagania elektrycznego , który otrzymał nazwę GPDS ( Gepida Pedelec Drive System ).

Pierwszym modelem , który zapoczątkował serię rowerów ze wspomaganiem elektrycznym z zastosowaniem GPDS była Reptila 1100 .

System GPDS łączy najnowsze rozwiązania technologiczne z niepowtarzalnym komfortem jazdy na rowerze elektrycznym.  Baterie litowo-jonowe , trójfazowy silnik z przodu i wielofunkcyjny elektroniczny wyświetlacz mają na celu zapewnić niezawodność i wygodę użytkowania. Dodatkową zaletą systemu GPDS jest wbudowany czujnik obrotu koła , który dozuje siłą wspomagania.

Instalacja wspomagania elektrycznego (GPDS)  może być zainstalowana w dowolnym tradycyjnym rowerze.

 

 

System wspomagania elektrycznego Bosch

Firma BOSCH opracowała nowatorski system napędu, który wspomaga prace układu korbowego. Zlokalizowanie silnika w środku ciężkości roweru pozwala na efektywne i bezpośrednie przełożenie siły na napęd. Solidna obudowa silnika, która chroni cały zespół przed uszkodzeniami mechanicznymi jest wkomponowana w ramę roweru stanowiąc z nią mechaniczną całość. Maksymalna wydajność systemu polega na rzeczywistym wspomaganiu pedałowania . W zależności od siły nacisku na pedały dozowana jest siła wspomagania .

bosch

 

 

Zastosowane rozwiązanie BOSCH pozwala na wspomaganie w bezpośredni sposób energii pedałowania, a odpowiednio rozłożony środek ciężkości ułatwia manewrowanie rowerem. Zaawansowana technologia zarządzania energią baterii (akumulatora) została wykorzystana tutaj w optymalny sposób. W konsekwencji otrzymujemy bardzo dużą trwałość systemu. Wszystkie czynności serwisowe realizowane są przez autoryzowany serwis Bosch.

 

 

                                           

 

 

Panel sterowania systemu BOSCH posiada wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który jest umieszczony na kierownicy i może być dla bezpieczeństwa zdejmowany. Wyświetlacz pozwala na wielofunkcyjne sterowanie jednostką napędową oraz wskazuje zarówno typowe parametry jazdy, takie jak prędkość, dystans itp. jak i zaawansowane parametry baterii takie jak pozostała procentowa pojemność baterii oraz odległość możliwa do przejechania w danym momencie. 

 

 

bosch

 

Hydroforming stosowany w produkcji ram polega na hydraulicznym kształtowaniu rury od wewnątrz w celu uzyskania powiększenia powierzchni kontaktu w okolicach spawów. Hydroforming jednocześnie przekłada się na różną wielkość przekroju rury (z której wykonana jest później rama) i jej sztywność, co finalnie sprawia, że rama z hydroformowanego aluminium jest mocniejsza.

 

 

Właścicielem strony gepida.com.pl jest firma Motor-Land Sp. j.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014 gepida.com.pl